Przypomnijmy, że projekt „Mała książka - wielki człowiek” skierowany do najmłodszych czytelników w wieku od 3-6 lat cały czas trwa w bibliotekach w Handzlówce, Kosinie, Rogóżnie, Albigowej, Soninie oraz Głuchowie.

Głównym organizatorem tego Ogólnopolskiego projektu jest Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aby wziąć udział w akcji wystarczy przyjść z dzieckiem do biblioteki po „Wyprawkę Czytelniczą” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Biblioteki zapraszają dzieci, które w dalszym ciągu nie uzbierały wszytskich naklejek, a także nowych "Małych Czytelników".