Na pewno nie dla każdego. Trzeba posiadać jakieś zacięcie artystyczne, mieć zdolności manualne oraz wyrobioną wyobraźnię i kreatywność. Nie każdy jest zdolny do stworzenia czegoś z niczego. Nie każdy wie, jak wziąć pewne materiały i połączyć je ze sobą tworząc coś unikatowego i niepowtarzalnego. Tutaj trzeba być po prostu artystą w swoim fachu. To także dla tych, którzy pragną czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego, czego nie kupi się w pierwszym lepszym sklepie. Rękodzieło zapewne kojarzy się nam dość jednoznacznie – z dziełem naszych rąk, czymś co sami wytwarzamy, używając do tego różnych materiałów.

W Krasnem zakończył się organizowany już po raz piąty Wojewódzki Konkurs Twórczości Rękodzielniczej pn. „Piękno zamknięte w koronce”. Powołane jury oceniło 104 prace koronkarskiej twórczości z terenu województwa podkarpackiego. Wśród  osób nagrodzonych znalazły się mieszkanki naszej gminy Łańcut. Wyróżnienie otrzymała  pani Katarzyna Baran z Wysokiej oraz GRAND PRIX pani Beata Babiarz z Handzlówki – krawcowa w Centrum Kultury.

Koronkarstwo to coś bardzo trudnego i pracochłonnego. Duży szacunek i uznanie za waszą pracę i krzewienie rękodzieła. Gratulacje i powodzenia.

Renata Hadław

- koronki___2_.jpg

- koronki___1_.jpg