Zadanie "Powróćmy jak za dawnych lat" przeniosło mieszkańców gminy Łańcut do magicznego świata polskiego kina okresu międzywojennego. 

Podczas realizacji zadania zrealizowano dziewięć wieczornych seansów filmowych. Filmy zostały wypożyczone z zasobów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA).. Zaprezentowano takie filmy jak: Ada, to nie wypada, Piętro wyżej, Szpieg w masce i inne. Seanse poprzedzone były wprowadzeniem - w formie rozmowy konferansjer i zaproszony aktor. Rozmowa dotyczyła twórców filmu (reżyser, scenarzysta, aktorzy, kompozytorzy, autorzy tekstów piosenek). Po wprowadzeniu nastąpiła emisja filmu. Prezentacji filmów towarzyszyła wystawa IPN Oddział Gdańsk - Kino i teatr pod okupacją. Polskie środowisko teatralne i filmowe w czasie II wojny światowej. Wystawa prezentuje początki kina na ziemiach polskich oraz najważniejsze zjawiska i trendy w kinematografii II RP. 

Ideą projektu jest zaprezentowanie odbiorcom historii rodzącej się sto lat temu polskiej kinematografii, jej pionierów, wspaniałych twórców, aktorów, reżyserów czy kompozytorów.

Oprócz kina w ramach projektu, który realizowało CK odbyły się dwa koncerty: zespołu Klang i Mobilnej Filharmonii.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.