Zadanie "Powróćmy jak za dawnych lat" przeniosło mieszkańców gminy Łańcut do magicznego świata polskiego kina okresu międzywojennego.

Podczas realizacji zadania zrealizowano dziewięć wieczornych seansów filmowych. Zaprezentowano takie filmy jak: Ada, to nie wypada, Piętro wyżej, Szpieg w masce i inne. Seanse poprzedzone były wprowadzeniem - w formie rozmowy konferansjer i zaproszony aktor. Rozmowa dotyczyła twórców filmu (reżyser, scenarzysta, aktorzy, kompozytorzy, autorzy tekstów piosenek). Po wprowadzeniu nastąpiła emisja filmu.

Prezentacji filmów towarzyszyła wystawa IPN Oddział Gdańsk - Kino i teatr pod okupacją. Polskie środowisko teatralne i filmowe w czasie II wojny światowej. Wystawa prezentuje początki kina na ziemiach polskich oraz najważniejsze zjawiska i trendy w kinematografii II RP. Ideą projektu jest zaprezentowanie odbiorcom historii rodzącej się sto lat temu polskiej kinematografii, jej pionierów, wspaniałych twórców, aktorów, reżyserów czy kompozytorów.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”