W ramach zadania "Festiwal smaku i folkloru" zorganizowano wydarzenie "Smaki i aromaty z galicyjskie chaty" 17 edycja w Soninie w dniu 2 lipca 2022 r. 

Wydarzenie to składało się z konkursu kulinarnego dla kół gospodyń z woj. podkarpackiego. Biorące w konkursie koła gospodyń miały za zadanie przywieźć ze sobą koszyk piknikowy, który oceniała komisja konkursowa. Pierwsze miejsce przypadło KGW Wysoka, drugie dla Soniny, a trzecie dla Zabratówki. Nagrodzone koła otrzymały nagrody finansowe. Wszystkie koła otrzymały nagrody rzeczowe od wójta gminy Łańcut. 

Na scenie zaprezentował się zespół Klos Dwa, zespół Zagroda,  zespół taneczny Carmel, zespół ludowy Sonina oraz kapela z Albigowej.  Na koniec zagrała gwiazda wieczoru- zespół Karczmarze.

W ramach zadania przeprowadzone zostaną również warsztaty taneczne z polskich tańców narodowych dla dzieci z zespołu Carmel oraz dla zespołu ludowego Sonina. Na koniec zajęć uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertu edukacyjnego.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022".